Jak se registrovat?

Vážená paní ředitelko,
Vážený pane řediteli.

Dne 1.1.2024 byl zrušen systém, který sloužil pro správu uživatelů, pomocí kterých se Vaše organizace přihlašovala na neveřejný portál kraje https://priv.kraj-jihocesky.cz/. Většinou se jednalo o účty ve tvaru např. obec_číslo (1 organizace = 1 účet). Nově se do neveřejného portálu bude Vaše organizace moci přihlašovat personifikovanými účty spravovanými Identitním systémem jihočeského kraje https://idm.kraj-jihocesky.gov.cz/, které jsou ve tvaru ext-prijmeni (1 organizace = min. 1 administrátorský účet + účet zvlášť pro každého dalšího potřebného uživatele).

Vaše organizace by již v Identitním systému měla mít svého lokálního administrátora, který může přístup do neveřejného portálu přidělit. Ověřit si, zda lokálního administrátora máte, můžete ZDE, kde je seznam organizací, které už lokálního administrátora mají a je pro ně tedy tato zpráva jen upozornění o změně.

Pokud lokálního administrátora nemáte, tak je potřeba si takového určit. Zpravidla to bývá IT pracovník, ředitel/starosta, ekonom. Poté je potřeba vyplnit tento formulář (ZDE), digitálně ho podepsat a odeslat ho datovou schránkou. ID datové schránky Jihočeského krajského úřadu je: kdib3rr. Odešlete ho „k rukám“ Odboru Informatiky, aby se jeho vyřízení co nejvíce urychlilo. Odbor informatiky mu poté účet s právy administrátora založí a zašle přihlašovací údaje.

Lokální administrátor může zřídit přístup do neveřejného portálu vytvořením nového uživatele a přidáním seznamu skupin níže nebo přidáním skupin již existujícímu uživateli. Podrobný návod na vytvoření přístupu do PRIVu je ZDE.

Omlouváme se za komplikace.