Seminář

Kreativní strategie pro rozvoj 4 základních kompetencí

Vzdělávací metodicko-didaktický seminář pro učitele cizích jazyků s Lucií Čechovou – dvoudenního intenzivního vzdělávacího soustředění.

Co jsou to vlastně základní kompetence a co tento pojem obnáší? Jak efektivně pracovat s nejrůznějšími druhy textů či obrazovým materiálem? Jak inspirovat a motivovat k mluvení v cizím jazyce? A jaké jsou nejnovější trendy při nácviku psaní a poslechu s porozuměním? Ocitnete se v mnoha situacích v roli studentů, a tím bude snazší uchopit a pochopit, jaká úskalí různé výukové aktivity skýtají. V každém bloku bude vedena i diskuse nad variabilitou těchto aktivit a také si povíme, jak je důležité tyto aktivity dobře ovládat. Součástí semináře budou i rady a doporučení, kde výukové materiály hledat a jak si ty nejvhodnější rychle připravit.

Seminář se koná ve Velkých Žernosekách, jen pár kilometrů od hory Říp, společně tak navštívíme Litoměřicko a načerpáme energii úrodného Polabí, jeho části, kde se od nepaměti pěstuje výborně české víno. Při prohlídce hradních vinných sklepů je plánována i malá degustace. Po cestě tam i zpátky je naplánován zážitkový program.

Vyučovacím jazykem je čeština, seminář je tak vhodný pro všechny jazykáře.

Odjezd společný dne 10. 11. 2023 v 07.30 hodin z Mariánského náměstí v Českých Budějovicích, příjezd je plánován na sobotu 11. 11. 2023 kolem 17.00 hodin. Detailní informace k programu rozešleme konkrétním přihlášeným účastníkům přímo.

10. 11. - 11. 11. 2023
Jiný
5500 Kč Informace ke vstupnému
V ceně jsou zahrnuty doprava, průvodce, vstupné, kurzovné, materiály do semináře, ubytování, 1 x večeře, 1 x snídaně, 1 x oběd a degustace vína s prohlídkou vinných sklepů.

Více informací

Goethe-Centrum JU

Místo konání události

Další události

Nevybrali jste si? Zkuste zde.