Seminář

AI jako nástroj pro přípravu učitele

Porovnání různých nástrojů AI, například: jazykové modely: chat.openai.com, gemini.google.com, copilot.microsoft.com. Co je to prompt, jak ho zadat správně? AI zdarma vs. placené verze. Které AI podporují češtinu? Generátory obrázků včetně toho, jak generovat dokonalé obrázky z našich jednoduchých kreseb (app.leonardo.ai, realtime canvas, sketch to image ai.), generátory krátkých videí,
generátory hudby, generátory prezentací (prezi.com, gamma.app) a slovních mraků. Velký důraz lektorka klade na vygenerování základu přípravy na hodinu. Hodně využijete sciobot.cz. Dále se zaměříte na to, jak kombinací různých nástrojů na různých stránkách udělat jednu dokonalejší přípravu na vyučovací jednotku nebo na vymýšlení aktivit pro různé nástroje AI do různých předmětů. Nakonec se pro doplnění mírně odkloníme od AI a podíváme se na flippity.net a generátor QR kódů.

Seminář je vhodný především pro učitele I. stupně i učitele předškolních dětí MŠ.
Celým seminářem Vás provede Mgr. Nina Máčová, ICT koordinátorka, zaměřuje se také na vzdělávání nadaných dětí.
S sebou: notebook (nabíjecí kabel), založený gmail (bude možné založit i na místě), případně chytrý telefon, na 4. seminář sluchátka s mikrofonem.

25. 04. 2024
13:30 - 16:30
Český Krumlov
ZŠ Přídolí
Zdarma

Místo konání události

Další události

Nevybrali jste si? Zkuste zde.