Workshopy

Setkání nadaných žáků – Energie kolem nás

Energii potřebujeme k životu, je všude kolem nás! Kde se ale bere? Jaké základní druhy energií známe a v jaké formě je v běžném životě používáme? Dokázali bychom žít bez elektřiny? A co to vlastně je přeměna energií? Na všechny tyto otázky a mnohé další odpovíme srozumitelnou formou a nevynecháme ani zábavné pokusy. Do řady pokusů z oblasti fyziky a chemie se zapojí i samotní účastníci, vyzkouší si například vyrobit větrné kolo. Program je doslova nabitý praktickými ukázkami (funkční parní stroje, spalovací motory, demonstrace výroby elektrické energie).

Ing. Petr Pavlík, Ph.D., akademický pracovník na Katedře energetiky Fakulty strojní VŠB – Technické univerzity Ostrava, je lektor řady popularizačních besed z oblasti energetiky, autor technického kroužku a mnoha dalších programů v rámci mimoškolního vzdělávání.
Seminář je určen pro žáky (8 – 14 let) z Jihočeského kraje a je plně hrazen z projektu IDZ. Během semináře je účastníkům hrazeno celodenní občerstvení. Na akci se přihlašuje samostatně žák i pedagogický pracovník.
24. 05. 2024
08:00 - 14:00
Tábor
ZVaS Tábor
Zdarma

Více informací

Přihlášení

Místo konání události

Další události

Nevybrali jste si? Zkuste zde.