09. 04. 2024

2. ročník soutěže o pohár hejtmana Jihočeského kraje má vítěze

Od začátku školního roku probíhal mezi jihočeskými středními školami druhý ročník poháru hejtmana ve volejbale. Do finále, které se konalo v Českých Budějovicích, postoupily týmy s největším počtem bodů. Titul obhájilo smíšené družstvo, které poskládalo českobudějovické gymnázium Česká. Soutěžilo 42 týmů ze 39 škol, zapojili se studenti ze všech sedmi okresů Jihočeského kraje.

Pohár a ceny předával osobně hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. „Volba padla na volejbal. Vidíme ho jako sport, kde se můžou na palubovce potkat holky a kluci a dá se to dělat na školní úrovni. Chtěli jsme prostě, aby tahle akce přitáhla ke sportu úplně všechny. Jsem rád, že to školy baví a že ten druhý ročník už, jak popisujete, je po všech stránkách kvalitnější a stoupá zájem škol sem přijít s týmy, které prostě budou dobře připraveny. To je super,“ uvedl hejtman Kuba.

Druhý ročník se podle pořadatelů mimořádně povedl. Chválili nejen kvalitu, ale i počet přihlášených středoškoláků. Už teď přemýšlejí nad modelem třetího ročníku volejbalového turnaje O pohár hejtmana.

Zdroj: Jihočeský kraj