31. 08. 2023

72 hodin aneb Tři dny plné dobrovolnických aktivit – registrace je již otevřená!

Letošní ročník největší dobrovolnické akce pro děti a mládež v ČR se uskuteční opět v polovině října, 12.–15. 10. 2023. Zaměření letošní akce – druhotní opylovači.

Kdykoliv během těchto 72 hodin (ve dnech 12.–15. října 2023) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte…

Co je cílem projektu

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Možná se ptáte, proč na všech propagačních materiálech najdete motiv včel. Letošní ročník akce je věnovaný ochraně tzv. druhotných opylovačů, mezi které patří i divoké včely, samotářky. Právě se připravuje série pracovních listů, díky kterým se děti seznámí, o jaký hmyz se jedná, s postupy, jak je chránit a jak jim pomoci v přírodě přežít.

Více na www.adam.cz.