19. 06. 2023

Jihočeský kraj podpoří volnočasové aktivity dětí a mládeže

Od dnešního dne funguje webová stránka https://krouzkyprojihocechy.cz, kde mohou Jihočeši nalézt informace k programu na další podporu nízkopříjmových domácností. Konkrétně na účelné využití volného času dětí a mládeže. Na zájmové kroužky Jihočeský kraj přispěje až 4 tisíci korun pro jedno dítě.

Celkem do programu uvolní ze svého rozpočtu asi dvacet milionů. Hlavní výhodou nového dotačního programu je jednoduchá administrace. Nárok na příspěvek je totiž navázán na údaje úřadu práce a žadatelé tak nemusí nic dalšího dokládat.

Právě od 1. června 2023 se už mohou sportovní kluby, jazykové nebo umělecké školy, kroužky a další organizace na webových stránkách https://krouzkyprojihocechy.cz registrovat.

Čas pro rodiče pak přijde v září. Na základě registrace (opět na webu https://krouzkyprojihocechy.cz) a ověření, že na podporu mají nárok, získají „kredity“ (1 kredit = 1 koruna), které budou moct využít u vzdělávacích, kulturních, sportovních a dalších organizací na úhradu mimoškolních aktivit svých dětí.

Zdroj: Krajský úřad Jihočeského kraje