15. 08. 2023

NÁMĚSTEK KLÍMA K OPRAVÁM NA SŠO V BUDĚJOVICÍCH: I NÁROČNÁ REKONSTRUKCE SE STIHNE V TERMÍNU

Čilý stavební ruch panuje na jihočeských školských zařízeních. Zatímco studenti zaslouženě odpočívají, rozeznívá se opuštěnými školními budovami bouchání kladiv či hluk sbíječek. Do rekonstrukcí a modernizací krajem zřizovaných škol tak v roce 2023 půjde z fondu rozvoje školství Jihočeského kraje okolo 180 milionů korun. O tom, jak stavební práce pokračují, se v půlce prázdnin přesvědčil náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma, který vybraná školská zařízení osobně navštívil. Jeho návštěva směřovala také na Střední školu obchodní, Husova 9 v Českých Budějovicích, kde probíhá kompletní oprava sociálního zázemí. 

„Kompletní rekonstrukce sociálního zázemí probíhá od přízemí až do třetího nadzemního podlaží. Mění se rozvody, vzduchotechnika i elektroinstalace, vyzdí se i nové příčky. Toto je opravdu jedna z těch větších a náročnějších rekonstrukcí a já jsem rád, že pod bedlivým okem paní ředitelky se vše stihne ještě do konce prázdnin,“ řekl Klíma. 

Ředitelka školy Jarmila Benýšková následně ubezpečila, že i přes mimořádný rozsah stavebních prací zahájí škola provoz v řádném termínu. „Žáky i zaměstnance školy přivítáme v prostředí, které bude kompletně bezbariérové. Nové sociály budou v souladu s těmi nejpřísnějšími normami. Pedagogové a všech více než 650 žáků, kteří školu navštěvují, tak budou mít veškeré potřebné zázemí,“ zdůraznila ředitelka a upřesnila, že fond rozvoje školství Jihočeského kraje na tento projekt přispěl 6.5 miliony korun. Hotovo by mělo být do 28. srpna. 

Na Husově třídě navštívil náměstek Klíma 3. srpna kromě Střední školy obchodní také Obchodní akademii, kde se opravuje kanalizace a Střední zdravotnickou školu, kde se mohou studenti a pedagogové těšit na nové učebny a kabinety. V Táboře si náměstek Klíma prohlédnul, jak probíhá rekonstrukce výtahů v Domově mládeže při Střední škole obchodu, služeb a řemesel. V Týně nad Vltavou ho zajímala modernizace prostor místního gymnázia, jehož budova bude kompletně odkopána kvůli zavedení odtoků a průsaků vody. Klíma při své návštěvě neopomněl ani Domov mládeže při Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni, kde se opravuje elektroinstalace a zdravotně technická instalace sociálního zařízení.