Tiskové zprávy

Informace od OŠMT KÚ Jčk, které mají trvalý charakter.

Vzdělání na jihu Čech musí být kvalitní, pomůže i exministr Plaga
17. 10. 2023

Vzdělání na jihu Čech musí být kvalitní, pomůže i exministr Plaga

Dostatečné množství studijních oborů, které jsou atraktivní jak pro studenty a jejich rodiče, tak pro jihočeské zaměstnavatele. Taková je ambice Jihočeského kraje. Ten si jako experta pro tuto problematiku přizval bývalého ministra školství Roberta Plagu, se kterým otevření nových studijních oborů podrobně konzultuje. Jihočeští rodiče se tak budou moci spolehnout, že jejich potomek bude studovat obor, který jej nejen zajímá a baví, ale díky kterému se také jednou bez problémů uživí.

Celý článek
Tisková konference o budoucnosti školství v JčK
16. 10. 2023

Tisková konference o budoucnosti školství v JčK

Termín konání: pondělí 16. října od 11:00 hodin

Místo konání: hlavní budova Krajského úřadu Jihočeského kraje, místnost č. 2005 Presscentrum,

Tématem tiskové konference bude:

  1. zajištění odpovídajících kapacit středních škol v Jihočeském kraji;
  2. elektronizace přijímacího řízení na střední školy;
  3. představení školského portálu JIHOSKOP.
Celý článek
Výuka českého jazyka pro cizince
16. 09. 2023

Výuka českého jazyka pro cizince

Podle novelizované legislativy účinné od září 2021 bude v mateřských školách poskytována jazyková podpora všem dětem cizincům s nedostatečnou znalostí českého jazyka. Pokud budou v MŠ alespoň 4 takové děti, bude mít MŠ nárok na finanční podporu 1 hodiny týdně.

základních školách bude žákům cizincům  poskytována bezplatná jazyková příprava v 17 určených základních školách Jihočeského kraje. Tyto školy budou poskytovat jazykovou přípravu všem žákům cizincům, kteří plní povinnou školní docházku v ČR nejvýše 24 měsíců a kteří o toto vzdělávání projeví prostřednictvím svých zákonných zástupců zájem. Žáci cizinci se mohou vzdělávat v určených školách prezenčně nebo distančně. Objem poskytnuté podpory jednotlivému žákovi cizinci je podle individuální potřeby 100-200 hodin.

Celý článek