Zprávy od škol

Medaile z celostátního finále Logické olympiády pro Matěje Kmínka z Gymnázia Česká
14. 12. 2023

Medaile z celostátního finále Logické olympiády pro Matěje Kmínka z Gymnázia Česká

V pondělí 4. prosince 2023 proběhlo v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky finále letošního ročníku Logické olympiády.

V letošním rekordním ročníku (101 296 žáků z téměř 4000 škol) se Matěji Kmínkovi z kvarty Gymnázia Česká v Českých Budějovicích podařilo porazit téměř všechny soupeře a přivézt k nám na jih vynikající 3. místo v kategorii B.

Matějovi gratulujeme ke skvělému úspěchu a vynikající reprezentaci své školy i celého Jihočeského kraje!

Celý článek
Urban festival SOUTH ROCKS STRAKONICE oslavil 10 let
24. 10. 2023

Urban festival SOUTH ROCKS STRAKONICE oslavil 10 let

Ve dnech 6. – 8.10.2023 proběh jubilejní 10. ročník strakonického mezinárodního urban festivalu South Rocks. Základy festivalu jsou položené na soutěži v Break Dance, správněji v Breakingu, ale za dobu svého působení se přirozeně vyvinul v komplexní událost plnou tance, pohybu, hudby, umění a společných komunitních aktivit. Festival i letos tradičně pořádal Dům dětí a mládeže Strakonice ve spolupráci s taneční skupinou Somebody Else.

Celý článek
Soutěž HARTMANN School Awards
18. 10. 2023

Soutěž HARTMANN School Awards

Finálové kolo celostátní soutěže – Žákyně 4. ročníku Střední zdravotnické školy v Jindřichově Hradci se dne 11. 10. 2023 zúčastnily finálového kola celostátní soutěže HARTMANN School Awards. Této soutěže se zúčastnilo celkem 49 středních zdravotnických škol. Naše žákyně obsadily krásné 2. místo. Slavnostní vyhlášení se konalo v kinosálu Lucerna v Praze. Žákyně se v rámci…

Celý článek
Dny první pomoci
11. 10. 2023

Dny první pomoci

Dne 26. 9. a 5. 10. 2023 proběhly na naší škole Dny první pomoci pro základní školy. V dopoledních a odpoledních hodinách si žáci ze základních škol mohli vyzkoušet poskytování první pomoci. Byli vedeni našimi žáky z 2. a 3. ročníků, kteří jim pomáhali poznávat lidské tělo, kardiopulmonální resuscitaci či první pomoc při zlomeninách. Také získali informace, jak správně postupovat při volání na záchrannou službu nebo se seznámili s různými orgány lidského těla a přiřadili k nim jednotlivé funkce. Vše se neslo v příjemném duchu na obou zúčastněných stranách.
Celý článek