27. 05. 2024

EDUin vydává doplněnou Kápézetku pro zřizovatele

EDUin na svém webu zveřejnil aktualizované vydání průvodce pro zřizovatele škol Kápézetka. Manuál vysvětluje základní role zřizovatelů v oblasti školství a radí v situacích, do kterých se starostové a zastupitelé dostávají. Publikace je dostupná zdarma.

Doplněné vydání vychází ze zpětné vazby, kterou EDUin sbíral od podzimu loňského roku.

„Zpřesnili jsme některé legislativní pasáže a aktualizovali je. Díky podnětům kolegů z praxe jsme doplnili i některé odborné části a celou publikaci jsme udělali ještě přehlednější tak, aby v ní mohli zřizovatelé co nejsnadněji najít přesně to, co hledají,” popisuje změny vpublikaci její editorka Lucie Slejšková. 

Kápézetka má celkem 13 kapitol. Ty se věnují třeba roli zřizovatele, jeho povinnostem, hodnocení školy a odměňování ředitele, problematice konkurzů nebo komunitní roli školy.

Kápézetka vznikla v rámci Klubu zřizovatelů a podílel se na ní tým autorů a oponentů ze zřizovatelské praxe. Průvodce pro zřizovatele vznikl jako součást programu Lepší školy v obcích a městech. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund.

Zdroj: EDUin