06. 06. 2024

Dům dětí a mládeže Strakonice slaví výročí

Dům dětí má v tomto roce 60. narozeniny a připomíná si je řadou akcí. První byla putovní výstava obrazů z dílny výtvarných ateliérů s názvem Naše Strakonice, tady žijeme. V neděli 26. května 2024 se slavilo před budovou Na Ohradě. Návštěvníci a hosté si užili odpoledne s názvem Dům žije tancem a muzikou…

Dům dětí má v tomto roce 60. narozeniny a připomíná si je řadou akcí. První byla putovní výstava obrazů z dílny výtvarných ateliérů s názvem Naše Strakonice, tady žijeme, která měla premiéru ve Valdštejnském paláci Senátu parlamentu ČR v Praze, dále si ji mohli prohlédnout návštěvníci v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích a ve vstupní hale elektrárny Temelín. V květnu doputovala do strakonického hradu a zdobí místní Černou kuchyni do 26. června 2024.

V neděli 26. května 2024 se slavilo před budovou Na Ohradě. Návštěvníci a hosté si užili odpoledne s názvem Dům žije tancem a muzikou. Na podiu se vystřídalo 35 hudebních a tanečních vystoupení, které předvedlo téměř 350 dětí.  K narozeninám popřáli: senátor MUDr. Tomáš Fiala, starosta města Strakonice Mgr. Břetislav Hrdlička a mluvčí Městské policie Strakonice Jaroslava Krejčová.

K příležitosti oslav si DDM Strakonice nadělilo nové logo, grafickou identitu a zbrusu nové webové stránky, na kterých najdete pozvánky například na připravované Dny dětí, Zahradní slavnost v Centru ekologické výchovy nebo soutěž o DDM Batoh ve spolupráci s vodáckými oddíly.

Důvod k oslavám má i pobočka DDM Vodňany, která slaví 20. výročí. Narozeninová párty proběhne 15. června 2024 a jste srdečně zváni.

Turistická základna Zálesí, která je velmi oblíbená v letním táborovém období, také slaví. Základní kámen hlavní budovy byl položen před sto lety. K tomuto výročí jsme vybudovali nové hřiště financované z FRŠ.

Oslavy vyvrcholí v sobotu 22. června v Centrum ekologické výchovy Podskalí Strakonice, nabízíme zajímavý program a uskuteční se tu Zahradní slavnost, jejíž součástí bude křest MURALU, který mapuje historii, činnost a významná výročí DDM Strakonice.