přijímací řízení

3. kolo přijímaček na SŠ
01. 07. 2024

3. kolo přijímaček na SŠ

Třetí a další kola již nejsou centrálně řízena a jejich termíny a způsob konání jsou zcela na rozhodnutí škol. Termín pro podávání přihlášek smí být ředitelem školy stanoven nejdříve na 7. den od vydání rozhodnutí v kole předchozím.

Celý článek
2. kolo přijímaček na SŠ. Kapacita převyšuje počet přihlášek
25. 06. 2024

2. kolo přijímaček na SŠ. Kapacita převyšuje počet přihlášek

MŠMT zveřejnilo podrobnou analýzu přihlášek do druhého kola přijímacího řízení na střední školy. Celková volná kapacita pro uchazeče z devátých ročníků do denní formy studia na středních školách je vyšší o 15 682 míst. Většina těchto uchazečů si, stejně jako v prvním kole, podala tři přihlášky, a to ve stejném kraji, ve kterém mají trvalé bydliště.

Celý článek
Budoucnost přijímacích zkoušek na SŠ
30. 05. 2024

Budoucnost přijímacích zkoušek na SŠ

Na ministerstvu školství proběhl pod záštitou zástupkyně státního tajemníka Martiny Běťákové odborný panel “Přijímačky 2030+” věnovaný budoucnosti přijímacích zkoušek na střední školy. Pozvání přijali představitelé školských asociací a profesních sdružení, zástupci zřizovatelů, akademické sféry, rodičů, středoškoláků a neziskových organizací, kteří společně reflektovali průběh letošních přijímacích zkoušek a diskutovali o budoucnosti přijímaček a jejich celkového nastavení ve světle naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+.  

Celý článek