22. 05. 2024

SOŠ a SOU Milevsko otevíralo novou truhlárnu

Dávný sen se stal skutečností, v měsíci dubnu byla naše truhlářská dílna ve Veselíčku vybavena špičkovými dřevoobráběcími stroji rakouské značky Felder.

Dne 15. 5. 2024 proběhlo slavnostní otevření modernizovaných prostor stávající truhlářské dílny za účasti zástupců školy, žáků a pozvaných hostů.

Celá modernizace této dílny byla realizována prostřednictvím projektu „Modernizace pracovišť odborného výcviku oboru truhlář – truhlářská a čalounická výroba a stravovací a ubytovací služby“. Financováno EU z programu IROP s příspěvkem zřizovatele.

Původní strojní vybavení pořízené v období 2003 – 2009 bylo  již na sklonku životnosti, dále již neodpovídalo současným technologickým trendům v oblasti obrábění dřeva. Nákupem nových základních dřevoobráběcích strojů, včetně příslušenství: srovnávací frézky, tloušťkovací frézky, spodní frézky, pásové a formátovací pily, pásové a oscilační brusky a dlabačky se takto vybavená dílna stala opět konkurenceschopná a efektivní v současných trendech opracování dřeva a významně posílí rozvoj odborných kompetencí žáků v oboru truhlář.

Dodavatelem nového strojního vybavení byla Felder Group CZ.